českyenglish

AKTUÁLNĚ

29.06.2017 | Devátá trofej a loučení Usaina Bolta se Zlatou tretrou
56. ročník mezinárodního atletického mítínnku Zlatá tretra Ostrava se neodehrál pouze v duchu loučení se s Usainem Boltem. Diváci byli svědky mnoha vynikajících výkonů včetně prolomení světového rekordu, tří národních rekordů a pěti rekordů mítinku.


Olympijský vítěz Wayde Van Niekerk potvrdil v Ostravě svou skvělou formu a fantastickým časem 30.81 smazal nejen dosavadní rekord mítinku Usaina Bolta, ale vytvořil také nový světový rekord. „Jsem moc vděčný za to, že jsem dokázal překonat světový rekord. Děkuji všem lidem tady v Ostravě za tak skvělý mítink. Jsem poctěn, že jsem se mohl malým dílem zapsat do historie,“ řekl dojatě Van Niekerk. Nejlepší Čech v závodě Pavel Maslák doběhl čtvrtý a výkonem 31.80 vylepšil národní rekord.

Nejen Usain Bolt, ale také Mo Farah se v Ostravě loučil – naposledy v kariéře si zaběhl závod na 10 kilometrů. „Svůj poslední závod jsem si užil, přestože jsem doufal v trochu rychlejší čas, vítr mě však zpomalil. Před závodem jsem mluvil s jednou z mých dcer a ta mi přála hodně štěstí, tak jí přivezu mé startovní číslo ze závodu na památku,“ komentoval emotivní zážitek Farah.

Samotný závěr mítinku pak patřil loučení se se sprinterskou legendou, o jejímž vítězství dnes nikdo nepochyboval. Dle očekávání prolétl Usain Bolt cílem jako první a rozloučil se tak s Ostravou tím nejlepším možným způsobem. Na jeho počest zazněla jamajská hymna, pořadatelé připravili ohňostroj i speciální choreografii diváků. Atletický fenomén pak téměř hodinu po skončení závodu obcházel celý stadion a rozdával stovky podpisů.

„Do Ostravy jsem jezdil moc rád. Zažil jsem tady zimu, zažil jsem déšť. Rozmarné počasí je to první, co se mi vybaví při vzpomínce na Ostravu. Ale také to byli skvělí fanoušci, kteří udělali z tohoto mítinku unikátní záležitost. Užil jsem si to i tentokrát. Měl jsem trochu problémy se zraněním, proto výsledný čas není úplně dobrý. Ale to není důležité, já jsem si závod moc užil.“
Moneta Czech Open
Zlatá tretra Ostrava
VK AGEL Prostějov
TK AGROFERT Prostějov

TOPlist

TK PLUS s.r.o., Za kosteleckou 4161/49, 796 01 Prostějov, Tel: +420 582 402 506, Fax: +420 582 342 870, E-mail: office@tkplus.cz