českyenglish

AKTUÁLNĚ

13.06.2024 | Jakub Vadlejch v Římě získal zlato posledním hodem!
Oštěpař Jakub Vadlejch je mistrem Evropy. Finále v Římě rozhodl posledním hodem dlouhým 88,65 metru, před nímž byl na třetí pozici. Vybojoval svůj první velký titul a postaral se o první medaili české výpravy na šampionátu. „Na tenhle moment jsem čekal celý život. Ještě ho umocňuje, že se to povedlo šestým pokusem. Je to sen,“ jásal přímo na stadionu český oštěpař.


Vadlejch na závěr předvedl svůj nejdelší pokus v sezoně a jasně předčil obhájce titulu Juliana Webera z Německa, který hodil v první sérii 85,94 metru a pak se nezlepšil. Bronz získal Fin Oliver Helander.

„Šel jsem do něj s tím, že jsem věděl, že to ve mně je. Že to může odlétnout. Když mi oštěp vylétnul z ruky, tak jsem už tušil, že to bude daleko. Tedy ne, že to bude k 89, ale stejně. Prostě se to stalo a je z toho zlato,“ popisoval rozhodující okamžiky Vadlejch.

Český oštěpař v kariéře získal na velkých atletických akcích pět medailí. Před dvěma lety v Mnichově dosáhl český oštěpař na evropském šampionátu na stříbro, druhý skončil také na olympijských hrách. Na mistrovství světa dosud posbíral stříbro a dva bronzy. Jen velké zlato Vadlejchovi zatím chybělo, což už neplatí. A olympiáda v Paříži se blíží.

„Myslím, že tělo je připravené velice dobře. Za dva měsíce toho už moc nestihnu. Ale chtěl bych ještě aspoň trošičku ukazatele posunout. Musím být zdravý a dám tam všechno,“ plánuje před životním závodem evropský šampion.

Budeme držet palce! Velké poděkování patří partnerům Severočeské doly, UniCredit Bank a UniCredit Bank Leasing, kteří podporují StarTeam, jehož součástí je nejlepší český atlet a spadá do portfolia TK PLUS.UniCredit Czech Open
Zlatá tretra Ostrava
Mistrovství světa juniorů do 14 let v tenisu
VK Prostějov
TK AGROFERT Prostějov   

TOPlist

TK PLUS s.r.o., Za kosteleckou 4161/49, 796 01 Prostějov, Tel: +420 582 402 506, Fax: +420 582 342 870, E-mail: office@tkplus.cz